- Διαφήμιση -
Χρόνος Ανάγνωσης: 2 ΛεπτάΧρόνος Ανάγνωσης: 2 Λεπτά

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας επικράτησε του Π.Α.Ο.Κ με σκορ 15 – 5  και κατέκτησε το πρωτάθλημα στην κατηγορία των Νέων – Ανδρών. Συγχαρητήρια στους αθλητές και στον προπονητή τους για τη σπουδαία αυτή νίκη. Η ταλαντούχα νέα γενιά των παικτών του ΑΝΟ Γλυφάδας κατέκτησε το τρόπαιο του πρωταθλητή στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία για το 2017.

polo1

Ο ΑΝΟΓ επιβεβαίωσε την κυριαρχία του στον τελικό της διοργάνωσης στο ανανεωμένο ανοιχτό κολυμβητήριο της Γλυφάδας, το βράδυ της Κυριακής 30/4 και αναδείχθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής.

Ο ΑΝΟΓ έφτασε απόλυτα δίκαια στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Νέων και επιβεβαίωσε όσους μιλούν με τα καλύτερα λόγια για τη νέα γενιά παικτών του συλλόγου της Γλυφάδας. Άλλωστε, οι περισσότεροι από αυτούς αποτελούν βασικούς παίκτες της ανδρικής ομάδας.

ΠΑΟΚ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5-15

Τα οκτάλεπτα: 0-3, 2-4, 2-4, 1-4.

ΠΑΟΚ (Βέργος): Νικολαΐδης 2, Νάνος 1, Κουλούρης 1, Μπόλκας 1

Γλυφάδα (Μάζης): Παπαναστασίου 2, Γιαννόπουλος 6, Αλεξίου 2, Παπασηφάκης 3, Ρομπόπουλος 1, Σκουμπάκης 1